Starity

Kit tekintesz példaképnek? Mit jelent számodra, hogy példakép?

3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!
2015. június 17. 19:18 #21
ariana grande14
ariana grande14
tattooed girl
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.07.02.
Hozzászólás: 1803
Csatolások: 104
Azonosító: 228631
Offline offline
Nekem számomra a példakép az az, hogy felnézünk valakire, akire hasonlítani akarunk, aki jobb emberré tesz minket. Az én példaképem Ariana Grande, azért mert ő egy elbűvölő személyiség. Remek színésznő és énekesnő. Ha szomorú vagyok, a dalai felvidítanak. Nagyon sokat köszönhetek Arianának, mert ő az egyetlen, akire tényleg felnézek és aki egy igazi példakép. heart.gif
2 felhasználónak tetszik: Ramadaa, AriG.Fan
2015. augusztus 31. 20:48 #22
- törölt felhasználó -    
Nekem jelenleg nincs példaképem,de keresem.Számomra az a példakép akire felnézel,úgy ahogyan senki másra és olyat látsz benne amit senkiben,nekem ez a példakép.
2015. szeptember 26. 00:25 #23
lola97122
lola97122
×Jigoku Shoujo×
 
Státusz"Ha kedves vagy másokhoz, akkor nem leszel az emberiség legalja."
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 11.01.21.
Hozzászólás: 3206
Csatolások: 685
Azonosító: 143769
Offline offline
Nekem a legtöbb példaképem nem valós személy, de ettől függetlenül nekem felérnek egy valós személlyel, mi több, talán egy hangyányit még jobban is felnézek rájuk.

Valós: Oravecz Nóra, Ferenc Pápa
Valótlan: Uzumaki Naruto, L, Sinbad (Magi)

Számomra az a példakép, akire hasonlítani szeretnék. Egy olyan ember, aki építőjelleg szolgál a társadalom számára. Olyan aki látja a társadalom hibáit és igyekszik kijavítani őket. Egy olyan ember, aki nem csak a jó oldalát mutatja, hanem a rosszat is. Olyasvalaki, aki nem söpri szőnyeg alá a hibáit, hanem felvállalja őket. Valaki, akitől erőt meríthetek, ha padlón vagyok vagy elbizonytalanodom.
2015. szeptember 26. 10:24 #24
Snoopi1
Snoopi1
visszatérő vendég
 
StátuszÁlmodd meg! Tegyél érte! Valósítsd meg! -erről szól az élet
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.09.20.
Hozzászólás: 145
Csatolások: 0
Azonosító: 249884
Offline offline
Nekem a példakép azt jelent,hogy valakire felnézek meghajolo.gif és szeretnék rá hasonlitani beer.gif Am nekem a példaképeim: Debby Ryan yahoo.gif és Dove Camaron victory.gif mert ő rájuk velnézek és nagyon szertem őket sokat köszönhetek mindkettőjüknek mert csak segitenek rajtam a számain és a sorozatain keresztül
2015. október 03. 19:00 #25
Minimanó94
Minimanó94
♥Mrs. Brown♥
 
StátuszAz teszi széppé a sivatagot, hogy valahol egy kutat rejt!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 10.02.17.
Hozzászólás: 4158
Csatolások: 1061
Azonosító: 120485
Offline offline
Példaképemnek kivételesen nem egy nőt, hanem egy férfit tartok, mert becsülöm a kitartását és az életkedvét, mindazok után, hogy 19 éves korában agydaganatot diagnosztizáltak nála. Imádom, hogy tud nevetni az élet apró dolgain, van humora, vicces és nem mellesleg iszonyatosan tehetséges! heart.gif Igen lehet túlságosan is elfogult vagyok Vele kapcsolatban, de nagyon szeretem és becsülöm. A betegség leküzdése után egyik fülére megsüketült ő mégis dalszövegeket ír és énekel, nem is akárhogyan! smileeee.gif Oh, hogy azt még nem mondtam ki is ő? Hát nem más, mint Andy Brown, aki sokaknak csak egy név, sokan azt kérdezik, hogy hát ez meg ki, én mégis imádom! heart.gif Aki pedig ismeri szerintem biztosan tiszteli is. smileeee.gif
2015. október 03. 19:08 #26
- törölt felhasználó -    
Nem is tudom hogy mit jelent ez számomra. Talán azt,hogy ha nincs senkim,a példaképem egyetlenegy mosolyával feldobja a napom és boldog leszek. Ha megláttom sírni,nekem is sírhatnékom támad mert rossz láttni hogy a számomra egyik legfontosabb ember szomorú. Nekem a példakép az,aki példát mutatt számomra,akitől tanulni szeretnék. Az a példakép,akiért bármit megtennénk,akiért tűzbe tudnánk menni mert annyira szeretjük. Számomra eza személy Sofia Carson heart.gif
2015. október 03. 19:25 #27
- törölt felhasználó -    
Hogy mit is jelent az a szó, hogy példakép?.. Számomra egy olyan dolgot, amit senki sem vehet el tőled smileeee.gif Az a szép szó beragyogja a napunkat, ha ő sír én is sírok, ha ő boldog én is az leszek, ha ő szomorú én is az vagyok, h ő nevet én is nevetek..és még sorolhatnám a végtelenségig.. A példakép egy csodálatos dolog és szép ♥ Mint minden embernek nekem is vannak példaképeim. Mind csodálatos emberek <33
2015. október 10. 17:22 #28
I love music 2001
I love music 2001
visszatérő vendég
 
Státusz~Fell into another hole again. It's like I'm sleepwalking~♡
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.07.27.
Hozzászólás: 463
Csatolások: 19
Azonosító: 247291
Offline offline
számomra a példakép ahogy már mindenki leírta egy olyan ember akire felnézel, akit csodálsz és akire hasonlítani akarsz.
2015. október 11. 16:06 #29
- törölt felhasználó -    
Nagyon sokáig tévhitben éltem. Nem is gondoltam volna,hogy lesz olyan ember az életemben akit a példaképemnek mondok,és jobban szeretek a saját életemnél is. De ez az idő is eljött. Számomra a példakép csupán annyit tesz,hogy tűzbe mennék egy személyért. Számomra ez az ember Lindsey Morgan heart.gif
2015. október 18. 21:14 #30
emesemesi15
emesemesi15
új tag
 
Státuszi was born to be awesome, not perfect
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.09.26.
Hozzászólás: 79
Csatolások: 2
Azonosító: 250084
Offline offline
Szerintem a példakép az a személy, akire felnézel, és rá akarsz hasonlítani, tehetségesnek tartod, mindent megadnál, hogy találkozhass vele. Az én példaképem G Hannelius heart.gif a bemutatkozásomban részletesen írtam róla, egyszerűen imádom ezt a lányt! wub.gif
Holland Roden és Emma Watson szintén példaképeim <3
2015. október 27. 16:36 #31
Nelia
Nelia
gasoline
 
StátuszI forgive, but I never forget!
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 14.09.10.
Hozzászólás: 5152
Csatolások: 1554
Azonosító: 233172
Offline offline
Példakép?
De nehéz egy kérdés..
Nekem nem volt sohasem úgymond példaképem, lehet, hogy rajongtam egy-egy sztárért, de gyakorlatilag egyszerűen nem volt. Azokat a sztárokat nem tudtam annak nevezni.
Most eléggé megfogalmazódott bennem az a kérdés, hogy ki is a példaképem. Sokat vitattam, míg rájöttem, hogy elég sok van. Első ilyen mindenképp Halsey. Ő az a nő aki az életemnek az szakaszát teljesen megváltoztatta. Halsey egy hatalmas ember a fejembe, aki bebizonyította, hogy semmiből egészen hova fel lehet jönni. Rettenetesen szeretem amit csinál. Igazán tehetséges nő, aki szerény véleményem szerint megérdemli ezt. Imádom Ashley-t, ez tény és való. heart.gif
A második ilyen az Apukám. Apumra igazán felnézek, ő az a férfi az életembe, aki mindig megleckéztetett az életbe. Sohasem hagyta, hogy úgy csináljak valamit az életembe, ahogy akarok. És ennek igazán örülök, mivel nem kényeztetett el, és nem lettem olyan, mint a korombeliek nagy többsége most. Persze igazán sok kivétel, és ők azok akik elnézik az ilyeneket, és magukban sirnak, hogy mennyire szégyellik a kortársaikat. Teljes szívemből imádom az édesapámat, ő az életem legmeghatározóbb személyisége. heart.gif
Talán számomra ennyit jelent a példakép szó.
2 felhasználónak tetszik: Lovatics04, AriG.Fan
2016. január 31. 14:29 #32
- törölt felhasználó -    
Hmm... Nekem Darren Shan a példaképem, ő is csak az írásban. Mióta ismerem, az az álmom, hogy én is ilyen kifogyhatatlan tárháza legyek azoknak a gondolatoknak, történeteknek, szereplőknek, amilyeneket ő alkot. Szerintem nagyon jó történeteket ír, és a megfogalmazása is rendben van, úgyhogy én mindenképp szeretnék úgy írni, mint ő. És szeretnék olyan sikeres is lenni. Ugyanakkor azt is szoktam kívánni, hogy ha egyszer talán eljutok arra a szintre, hogy sikeres legyek (szép is lenne), akkor is maradjak olyan emberséges, amilyen ő. Mert szerintem ő teljes mértékben megmaradt ugyanaz az átlagos ember, aki volt, és ezt nagyon becsülöm benne. Szóval igen, nekem Darren a példaképem. heart.gif
2016. június 01. 23:57 #33
MRS.Biiersack..jacky
MRS.Biiersack..jacky
visszatérő vendég
 
Státusz❤ SMTM ❤
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 15.06.02.
Hozzászólás: 212
Csatolások: 24
Azonosító: 244470
Offline offline
Az en peldakepem EunHyuk
Nagyon tehetseges, aranyos, kedves es jo tancos. Nincsenek botranyai es a stilusa meg a szemelyisege is imadni valo igy nekem o a peldakepem![img][/img]
1 felhasználónak tetszik: Lianda
2016. június 15. 09:31 #34
Astronomergirl.
Astronomergirl.
 
Státusz| Todavía duelen los recuerdos |
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.04.11.
Hozzászólás: 4130
Csatolások: 1568
Azonosító: 255584
Offline offline
Fontos, hogy egy példakép tisztelje és szeresse a rajongóit. Legyen velük kedves, elnéző, megértő. Tudjon ellent állni a kritikáknak. Tudjon sírni és meghatódni. Éppen ezért, az én példaképem Martina Alejandra Stoessel Muzlera. Vagyis csak egyszerüen Tini.
2016. június 23. 14:23 #35
- törölt felhasználó -    
Melanie Martinez smileeee.gif
Azért mert megmutatja az igazi énjét és imádom a stílusát őszintén szólva smileeee.gif
2016. június 25. 19:27 #36
Gureka10
Gureka10
queen of clubs
 
StátuszVengeance
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.01.13.
Hozzászólás: 7395
Csatolások: 566
Azonosító: 193928
Offline offline
Számomra egy példaképnek, mint ahogy a szó is mutatja, példaértékűnek kell lennie. Szeresse, és egyben tisztelje azokat, akik őt is tisztelik, és szeretik, és ha van alkalma legyen segítőkész velük, és ne elutasító. Számomra mindegy, hogy milyen családi problémája van, vagy hogy épp mit művel a villájában, a lényeg, hogy a rajongóit ne bántsa sosem (kivétel, ha az illető már betegesen rajong érte) és TISZTELET! Ez a legfontosabb az emberi kapcsolatokban is. Számomra Johnny Depp a példaértékű példakép, nem kívánhatok nála jobb embert, rengeteget sikerült tanulnom az idézeteiből, ezért örök hálám neki. smileeee.gif
"Becsukhatod a szemeidet az előtt, amit nem szeretnél látni, de nem csukhatod be a szíved az előtt, amit nem szeretnél érezni." good.gif
2016. augusztus 15. 21:08 #37
Psyché
Psyché
    Csoport: Tag
Csatlakozott: 13.06.08.
Hozzászólás: 930
Csatolások: 1
Azonosító: 203409
Offline offline
Nekem a példakép nem igazán azt jelenti, hogy felnézek rá, vagy mindenáron példaértékűnek tekinteném a viselkedését. Nevezhetném igazából inspirációnak, de számomra a példakép az, aki kicsit erőt ad minden nap, hogyha bármilyen élethelyzetbe is kerülök, feltegyem a kérdést: ő mit tenne? Olyan ember, akinek az életstílusa tetszik, de nem feltétlen vakon követendő. Mind magánéletileg, mind szakmailag el tudom őt ismerni, ihletet ad, valami olyat, amiről mindig az eszembe tud jutni. Amolyan „virtuális barátként” tudnám jellemezni, ha nincs is semmilyen interakció köztünk, valahányszor eszembe jut, mosolyognom kell, jobb kedvem lesz, ugyanakkor el tud gondolkoztatni a történeteivel.

Ez számomra nagyon összetett és nehéz fogalom. Igazából próbálom mindenkiből kivenni azt a dolgot, amit követni kéne és követendő példa is, a rosszat pedig tanulságként felfogni. Kifejezetten példaképet ezért nem tudnék mondani, amit ti annak gondoltok, viszont ha a sajátos értelmezésemre vezetem vissza a dolgot, biztos, hogy Jimmyboy – kedvenc sztárjaim között legelső hely az övé – viszi a prímet smileeee.gif
2016. augusztus 20. 13:09 #38
kaliforhnia
kaliforhnia
=
 
Státuszpeople go but how they left always stays.
  Csoport: Tag
Csatlakozott: 16.04.09.
Hozzászólás: 1624
Csatolások: 65
Azonosító: 255526
Offline offline
A példakép szót tulajdonképpen nem igazán szoktam használni már, inkább inspirációnak mondanám azt a személyt, akire felnézek és hozzá hasonlóvá szeretnék válni. Számomra ilyen Audrey Hepburn, aki mind stílusilag, mind emberileg inspirál. Természetes szépsége mellett elkápráztatta a szemeket letisztult, egyszerű ámde mégis nőies stílusával. Ő volt az élő példa arra, hogy egy nőt nem csak a ruha teszi, hanem a lélek is. Az élete hátralévő részét jótékonykodásnak szentelte, és ő volt a hátrányos helyzetű gyerekek védőangyala. Olyan csodálatos egy nő volt, és nem muszájból vagy az imidzse szépítése miatt csinálta, hanem rajta látszott, hogy igenis ezt akarta tenni és szívügye a gyermekek sorsa. heart.gif
2016. szeptember 27. 16:04 #39
- törölt felhasználó -    
Nekem a péladképem Adele és Ellie Goulding
2016. október 01. 20:47 #40
- törölt felhasználó -    
Számos okos dolgot olvastam ebben a topikban, de véleményem szerint nem csak a környezetünkben élő emberekre tudunk felnézni. Én személy szerint évek óta felnézek egy nőre, aki megváltoztatta az életemet, a személyiségemet gyökerestül átírta, akár egy számítógépes program. Ő, kinek neve többé ne legyen titok; tehát Ő, Lauren Cohan, már csak a mosolyával is boldoggá tett, és minden bíztató, inspiráló szavával tudatosította bennem, hogy igenis érek valamit, hogy fontos vagyok, hogy élhetek úgy, hogy az emberek szemében leszek valaki. Lau, és karaktere, Maggie; mindketten olyan dolgokra tanítottak meg, amiket magamtól aligha tudtam volna. Inspirált arra, hogy küzdjek a céljaimért, mert végül minden kifizetődik, és nem véletlenül vagyok az, aki. Nem tudnám szavakba foglalni, hogy mennyi mindent köszönhetek LC-nek és MG-nek, mert lehetetlenség volna. A lényeg annyi, hogy számomra azért példakép Lauren Cohan és Maggie Greene egyaránt, mert tanítanak. A lelkük, a személyiségük csodálatos. Maggie már a hatodik évad tizenharmadik részben úgy védte a meg nem született gyermekét, mintha élne, és ez elég ahhoz, hogy azt mondhassam: egy mindennél bátrabb, őszintébb, vezető természetű, parancsnok nő, aki nem hátrál meg a veszélytől. Lauren pedig? A legcsodálatosabb színésznő, akit Föld a hátán hordott, emberileg pedig egy fantasztikus teremtmény. Ő volt, és ő lesz a példaképem. Örökké. heart.gif
3 oldal 1 2 3
Hozzászólok Nem indíthatsz új témát!